RU | UA | EN
Логотип - Божена
  1. Головна
  2. /   Про Божену

Я – Божена. Понад усе на світі я люблю вишивати. Цього давнього мистецтва мене ще змалку навчила бабуся, котра живе у подільському селі Черче.

Хоча я була непосидючою дитиною, та коли сідала за вишивання, могла годинами, мов зачарована, прокладати стібок за стібком, споглядаючи, як під моїми руками на чистому полотні з’являється візерунок. І щоразу це для мене було диво. Тоді я ще не знала про справді магічні властивості традиційної української вишивки, але народні традиції та звичаї завжди цікавили мене.

Отримавши вищу освіту за спеціальностями «Українознавство» та «Психологія», я розробила низку семінарів (назви семінарів+посилання), де я на практиці щоразу переконувалась, що сакральні символи справді впливають на людей і підтверджують своє значення. Наприклад, я вишила серію сорочок, кожну зі своєю символікою, і влаштовувала виставки, під час яких спостерігала, на які саме сорочки звертали увагу люди, і спілкувалася з ними. І з’ясовувалося, що люди інтуїтивно віддавали перевагу сорочкам саме з тими символами, які відображали їхні реальні потреби.

Але всі ці символи здатні не просто виявляти проблеми, але й вирішувати їх. Учасники моїх семінарів на собі відчули позитивний вплив сакральних символів. А люди, котрі носять мій вишитий одяг, із вдячністю розповідають, як їхнє життя змінилося на краще. Їм вдалося зрозуміти силу свого роду, створити власний оберіг, пізнати свої бажання, знайти сили для втілення мрій, зустріти пару, стати творцем власної долі, розкрити свою магію і врешті – стати центром Всесвіту.

Я не завжди була Боженою, батьки дали мені інше ім’я. І не завжди була успішною жінкою, щасливою дружиною й матір’ю. У моєму житті був період, коли я опинилася однією ногою над прірвою, з маленьким сином на руках, без підтримки і надії на благополучне життя.

У той період я годинами вишивала, і саме через вишивку шукала відповіді на складні запитання, пізнавала свій внутрішній світ і формувала себе нову. Вишивання було моєю «молитвою-медитацією», що й стала моїм авторським способом роботи над собою.

Я почала глибоко відчувати й розуміти сакральні символи і знаки, вони давали мені силу змінитися, відродитися, відчути, що світ прихильний до мене, що Бог дає мені все, чого я потребую. Я також відкрила в собі дар відчувати через вишивку інших людей, їхні потреби та болі, і розуміти, які саме сакральні символи можуть їм допомогти.

Це була вже інша я – сильна, впевнена, сповнена енергії пізнавати, творити й допомагати іншим. Моє старе ім’я більше не пасувало мені, наче одяг, з якого вже виросла. Тоді обрала собі нове ім’я, яке відображало мою нову сутність: «Боже, на!»

Я зустріла чоловіка, з яким створила гармонійну сім’ю, народила ще двох синів. А також створила власну творчу майстерню вишитого одягу «БОЖЕНА», що знаходиться у Кам’янці-Подільському. Від самого початку була налаштована створювати не просто красивий і патріотичний одяг, а одяг зі змістом. Це одяг, покликаний змінювати людей та їхні долі, допомагати своєму володарю, давати йому силу і впевненість, допомагати змінювати і вдосконалювати себе, досягати мети й реалізовувати бажання. Орнаменти на них – це комбінація сакральних символів та знаків, підібраних індивідуально для кожної людини.

Вишиванки від «БОЖЕНИ» носять уже сотні людей в Україні та в українській діаспорі за кордоном, вони були представлені на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках. А от у ярмарках участі не беру, оскільки переконана, що вишитий одяг не може бути товаром масового виробництва, а лише особистим оберегом, який створюється індивідуально за потребою для кожної людини.

Я змогла допомогти сама собі, і впевнена, що зможу допомогти тобі! Моя вишиванка стане твоїм оберегом і змінить твою долю!