RU | UA | EN
Логотип - Божена
  1. Головна
  2. /   Про бренд Божена

«БОЖЕНА» - це український бренд вишитого одягу, орнаменти якого базуються на прадавніх сакральних символах і знаках. Ці візерунки мають не лише декоративне значення, а й магічні властивості, додаючи своєму володарю сили і впевненості, здоров’я і достатку, кохання і щасливого продовження роду.

Наші предки знали силу цих сакральних символів, тому оздоблювали ними одяг, рушники, предмети побуту, стіни оселі, притягуючи допомогу й захист вищих сил. Ці знання переходили від батька до сина, від матері до доньки. З покоління у покоління передавалася родова символіка кожної сім’ї, яка підживлювала духовний зв’язок із предками і слугувала оберегом.

Сьогодні давнє народне мистецтво вишивання відроджується, і це тішить, адже саме вишивка є уособленням душі українського народу, його світогляду. Та на жаль, більшість сучасних майстринь не володіє знаннями про суть сакральних символів, які вони використовують у своїх орнаментах, не дотримуються техніки правильного виконання вишивки, і це негативно впливає на долю людей, які купують вишитий одяг у незнайомих людей.

Майстерня «БОЖЕНА» з 2007 року відроджує втрачену традицію сакральної вишивки, створюючи речі, наповнені глибинним змістом і наділені магією. Від самого початку ми не тиражуємо наших виробів – кожен орнамент складається індивідуально, із тих символів, які відповідають конкретній людині та її потребам, і найкраще сприяють розвитку її особистості.

Наша майстерня знаходиться у древньому Кам’янці - самому серці Поділля, де збереглися прадавні звичаї й традиції, де сформувався особливий світогляд. Саме тут ми створюємо одяг із натуральних тканин і вишиваємо їх лише вручну, застосовуючи давні техніки вишивання за всіма правилами гармонійної вишивки. Наші майстрині не тільки досконало володіють технікою вишивання, але й є цілісними особистостями, щасливими в подружньому житті, тому наділяють свої роботи любов’ю, розумінням і теплом своїх рук.

Одяг від «БОЖЕНИ» - це не просто красиві й оригінальні речі, які створюють неповторний, вишуканий образ людини та привертають захоплені погляди. Завдяки «програмі», закладеній у сакральних символах, ці речі також сприяють формуванню цілісної особистості, допомагають зрозуміти силу свого роду, створити власний оберіг, пізнати свої бажання, знайти сили для втілення мрій, зустріти пару, стати творцем власної долі, розкрити свою магію і врешті – стати центром Всесвіту.

Наші вишиванки – це не данина моді й не одяг на сезон. Це речі, які передаються у спадок!